Menalo Suites Express Istanbul Airport

İstanbul Yeni Havalimanına en yakın konumdaki Menalo Suites Express ihtiyaçlarınızı karşılamak üzere pek çok farklı oda alternatifi sunuyor. Mükemmel lokasyonu sevgili ziyaretçilerimize kolay erişim imkanı sağlamaktadır.

Evinizdeki huzuru ve konforu hissedebileceğiniz lüks bir konaklama sunan Menalo Suites Express odalarında; ücretsiz yüksek hızlı kablosuz internet, ayarlanabilir klima, uydu tv vb donanımlar bulunuyor. Modern dizaynı ile günün yorgunluğunuzdan kurtulabileceğiniz olağanüstü bir fırsat sunuyor.

Görkemli kahvaltı büfesi en iyi bilinen servisi olmakla birlikte unutulmaz olan ikinci şey çalışanlarımızın güler yüzlü ve samimi hizmetidir. Odalarımızda bulunan ücretsiz çay ve kahve ikramlarımızdan yararlanabilir, lobi kafemizde mutluluk veren lezzetleri yakalayabilirsiniz.

Dünyanın incisi İstanbul konuklarına her şeyi sunmaktadır. İstanbul Yeni Havalimanı ile ulaşım ve lojistik endüstrisi bunlardan bir tanesidir. Arnavutköy gelişen endüstrinin kalbinde yer alarak tüm dünyanın dikkatini çekmektedir. Bölgedeki büyük ihtiyacı karşılamak amacıyla üstün hizmet anlayışını benimseyen Menalo Suites Express çevredeki kafeler, restoranlar, sinemalar ve rekreasyon alanları ile çok farklı lezzetleri ve deneyimleri sunuyor.

Mustafa Kemalpasa Mah. Kazim Karabekir Cad. No:101-103/1 Arnavutkoy - Istanbul  +90 212 812 10 90

İSTANBUL

Galata Kulesi

Tarihi yapı, 69,90 metre yüksekliğe sahip. Duvarlarının kalınlığı 3,75 metre olan kulenin iç çapı 8,95, dış çapı ise 16,45 metre. Gövdesi işlenmemiş moloz kullanılarak inşa edilen yapının ağırlığının yaklaşık 10 bin ton olduğu düşünülüyor.

Ayasofya

Bugünkü Ayasofya aynı yerde öncekilerinden farklı bir mimari anlayışla yapılan üçüncü yapı. İmparator Justinianus tarafından Tralles’li(Aydın) Anthemios ve Miletos’lu (Balat) Isidoros'a yaptırıldı. Yapımına 532 yılında başlandı ve beş yıl gibi bir sürede bitirilerek, 537'de büyük bir törenle ibadete açıldı.

Sultanahmet Camii

İç duvarlarını süsleyen göz alıcı desenlerin renginden dolayı yurt dışında “Blue Mosque” (Mavi Cami) adıyla anılan Sultanahmet Camii, Türk-İslam mimarisinin en başarılı örneklerinden birisi olarak gösteriliyor. İnşasında tercih edilen mimari anlayışla Osmanlı cami kültürüne yepyeni bir bakış açısı getiren yapı, Tarihi Yarımada turu kapsamında görülmesi gereken duraklardan bir tanesi. İşte tüm yönleriyle bir semte adını veren Sultanahmet…

Kapalı Çarşı

İstanbul’un Fatih tarafından alınmasıyla birlikte, yeni baştan tanımlanan İmparatorluk, birçok yeni kurumu da ortaya çıkartmak zorundaydı. Çünkü artık dönemin em önemli şehirlerinden birisi, yeni bir kimliğin yaratılmasında kaynak rolü oynayacaktı. Özellikle ekonomik yönden yapılması gereken işlerin başında, “ürün” düşüncesinin en geniş anlamıyla tanımlanması gerekiyordu.

GEZİLEBİLECEK YERLER

İstanbul Tarihi

İstanbul tarihi binlerce yıl öncesine dayanır, ama bilinen ilk yerleşim MÖ. 7. yy’da gerçekleşmiştir.